تبلیغات
پچ و پیج و تراینر و کد و دانلود بازیها - نقد کوتاهی از BURNOUT Paradise
فرم عضویت در سمت چپ پایین وب

نقد کوتاهی از BURNOUT Paradise

یکشنبه 25 بهمن 1388 12:23 ب.ظ

نویسنده : محمد عابدی

نقد کوتاهی از BURNOUT Paradise

شاید کمی دیر باشه ولی دیگه در خاست یکی از دوستان بود.

اطلاعات کلی :

بازی در شهر خیالی Paradise City اتفاق می افتد و کاملا یک دنیای باز را روبروی شما قرار میدهد. بنا به گفته ی Chris Ward این شماره کاملا یک بازی جدیدی از سری Burnout هست. با توجه به اینکه بازی Burnout در یک دنیای کاملا باز اتفاق میافتد، اما فریم ریت بازی همان 60 فریم در ثانیه است، که در سری قبلی Burnout نیز به همین گونه بود.
بعضی از جنبه های بازی تغییر یافته، مثلا کارهایی را که انجام داده اید در قسمت Statistics شما ضبط میشود. مثلا بالاترین سرعت یا بزرگترین تصادف برای هر خیابان! قسمت Crash به Showtime تغییر اسم یافته است. این قسمت جذاب را میتوان در حین مسابقات Race و Road Rage نیز فعال کرد و در حین مسابقه با حریفان، تصادفات زیبایی نیز بوجود آورد! تصادفات دیگر از پیش نوشته نیستند و شما در این دنیای باز میتوانید تصادفت را در هر جای بازی شکل دهید.


گیم پلی :

این بازی واقعا یک تحول در سبک Racing هست. اولین نکته ی جالب بازی، گواهینامه هست که عکس اون بر مبنای عکس گیمر تگ شما انتخاب میشه! این گواهینامه بعد از تعداد مشخصی مسابقه، اصطلاحا" اآپگرید میشه و مثلا از درجه ی D به درجه ی C ارتقا پیدا میکنه. که این ارتقا گواهینامه تا درجه ی A و بالاتر هم ادامه پیدا میکنه! و با هر بار آپگرید شدن، به شما تعدادی Gamer Score هم تعلق میگیره. نکته ی جالب دیگر در بازی، استارت زدن هست که پس از انتخاب ماشین و خارج شدن از Junkyard ، باید با دکمه ی RT ماشین رو استارت بزنید و به راه خودتون ادامه بدید. نحوه ی کنترل ماشین ها هم خیلی خوب طراحی شده و مشکل خاصی در کل ندارید و دکمه ها هم طوری چیده شده که به راحتی دستتون میاد.

همونطور که میدونید ماشینها در سری Burnout کمپانی سازنده ندارند و همگی تخیلی هستند. اما در این شماره ماشینها از کمپانیها تولید شده اند و برای خود اسم دارند. ( البته با اینکه بیشتر ماشینها از روی مدل واقعا درست شده اند، اما هنوز هم بیشتر آنها ساخته ی ذهن سازندگان هستند و وجود خارجی ندارند. همچنین ماشینها قابلیت tune-up شدن رو ندارن. اما میتوان رنگ ماشین ها را بوسیله ی رفتن به مکانهای مخصوصی که Paint Shop نام دارند تغییر داد. این کار را میتوان در Junkyard ( جایی که میتوانید اتومبیلهای خودتون رو انتخاب کنید ) نیز انجام داد و رنگ ماشین را نیز انتخاب نمود. در بازی مکانهای دیگری برای افزایش Burnout Meter و همچنین تعمیر ماشین وجود دارد که باعث میشود مسابقات Road Rage را فراتر از محدودیت Damage ماشین نیز انجام داد.
سیستم آنلاین بازی نیز با نام Easy Drive شناخته میشود، که میتوان در نقشه دیگر بازیکننده ها را مشاهده کرد و با رفتن به سمت آنها و دعوت کردن آنها، مسابقه را ترتیب داد!
سیستم Damage بازی نیز تغییر یافته. مثلا اگر ماشینی تصادف کند و چهار چرخ آن سالم باشند، میتواند به مسابقه ادامه دهد. اما در صورتی که ماشین آسیب جدی ببینید، به طوری که یکی از چرخهای آن از آن جدا شود، ماشین در موقعیت Wrecked قرار میگیرد و بازیکننده باید منتظر بماند تا ماشین دوباره احیا شود. همچنین ماشینها میتوانند از هم پاشیده شوند، جمع شوند یا اینکه در اثر برخورد با موانع موجود در مسیر تغییر شکل دهند. اما ماشینها این قابلیت را ندارند که از وسط به 2 نیم تقسیم شوند!

گرافیک :

گرافیک بازی به معنای واقعی کلمه، بالاست. شهر Paradise بدون هیچ گونه لودینگی با حداکثر ریزه کاری ها اجرا میشه! تابلوهای تبلیغاتی، ماشینهای عبوری، رقیبان، کوه ها و .... همگی خیلی خوب مدلسازی شدند. گرافیک بازی واقعا چشم نواز هست و دوست ندارید دست از بازی کردن بکشید! به تمام اینها مسابقه های هیجانی و تصادفهای خیره کننده رو هم اضافه کنید تا به عمق لذت و هیجان بازی پی ببرید.


صدا گذاری :

مطمئنا یه بازی مثل Burnout بدون صداگذاری خوب و دقیق حیف میشه و زحمت سازندگان به باد میره. اما در این بازی صداگذاری خیلی دقیق کار شده و همونطور که سازنده ها هم گفته بودن، در هر بار تصادف افکتهای صدا تغییر پیدا میکنه. مثل همیشه در بازیهای EA، قسمت EA Trax رو میشه دیدی که گلچینی از آهنگهای زیبا روجمع آوری کرده. در بازی حدودا 70 تا ترک آهنگ وجود داره که میتونید به دلخواه چیدمان اونا رو تنظیم کنید. در کل این قسمت هم عالی کار شده.سخن آخر :

گفتنیها از این بازی زیاده و باید خودتون اونا رو تجربه کنید. اگر طرفدار سبک ریسینگ و مخصوصا تصادفات زیبا و هیجانی هستید، به هیچ عنوان این بازی رو از دست ندید! به نظر من حتی اگر هم از این سبک خوشتون نمیاد، بازی رو بگیرید، مطمئنا از تصادفات خوشتون میاد.

امیدوارم اطلاعات خوبی بوده باشه.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -